Dem Çay Bardağı ve Kesme Kase geleneksel üretim yöntemleri ve formların yeni bir biçimde ele alındığı "Omnia" koleksiyonu için tasarlanmıştır.  

 

 

Dem Çay Bardağı, çayın içilebilen halinin iki bileşenli olduğuna atıfta bulunarak bardağın demle buluştuğu alt kısmına vurgu yapar. Tasarımımda çay bardağının kültürel ve işlevsel olarak kuvvetli ve yeterli olduğuna inandığım ince belli formunu korudum. İnce bel kısmına koyduğum seviye farkı ile de çay içme deneyiminde açık, orta ya da demli gibi kişisel tercihleri oluşturan ve çay tiryakisinin bu deneyimde en önem verdiği unsurlardan biri olan dem miktarını vurgulamak istedim.

 

Kesme Kase tasarımımda geleneksel tekniklerden biri olan cam üzerine kesme tekniğini sade bir kase formu üzerinde asimetrik konumlanmış ve gelişigüzel dağılmış bir biçimde kullandım. Bu sayede geçmişte kullanılan pek çok kesme desenin alışılagelmiş simetrik yapısından kurtularak tekniğin daha dikkat çekici ve farkedilir hale gelmesini amaçladım. Desen için kase üzerinde belirlediğim bölge ise tekniğin adından geliyor. “Kesme” tekniği yüzeyde kesikler açarak işleme tekniği olmasına rağmen bu isimden de etkilenerek kase formunda kesilmiş bir bölge yaratıp kesme desenini bu bölgede konumlandırdım. Kullandığım füme, şeffaf ve siyah renklerle ise kesmelerin oluşturduğu ışıltılı yüzeylerin şeffaf, opak ve renkli cam üzerinde yarattığı farklı etkiyi ortaya çıkarmak istedim.